Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opłata za wynalazek jak raty kredytu

31 sierpnia 2018 | Biznes i finanse | Mateusz Adamski

PATENTY | Za nadzwyczajną okoliczność w rozumieniu przepisów Prawo własności przemysłowej nie można uznać zmian organizacyjnych powiązanych z nowym rozlokowywaniem pracowników i powierzeniem im nowych obowiązków na stanowiskach pracy. Mateusz Adamski

Taki wniosek płynie z niedawnego orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sprawa dotyczyła wygaśnięcia patentu na wynalazek z powodu nieuiszczenia w przewidzianym terminie opłaty za kolejny rok ochrony.

Uprawniony przedsiębiorca wystąpił do Urzędu Patentowego RP z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy. Tłumaczył, że w czasie, kiedy miały zostać uiszczone opłaty, doszło do zmian organizacyjno-personalnych w firmie związanych z przekształceniami i nowym rozlokowaniem pracowników i dokumentów oraz nowym podziałem obowiązków.

Powodzie, huragany, trzęsienia ziemi

Urząd Patentowy utrzymał swoją decyzję o wygaśnięciu patentu. Uznał bowiem, że w sprawie nie wystąpiły nadzwyczajne okoliczności, które mogłyby stanowić podstawę do uwzględnienia uchybienia terminu zgodnie z art. 243 ust. 6 Prawo własności przemysłowej. W myśl tego przepisu do terminów uchybionych z powodu nadzwyczajnych okoliczności stosuje się odpowiednio przepisy o zawieszeniu biegu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11142

Wydanie: 11142

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament